Dzieci bardzo szybko rosną, tego nie trzeba nikomu przypominać. Okres noworodkowy jest bardzo krótki, bardzo szybko mija. Sesja noworodkowa jest jedynym momentem, kiedy możemy zatrzymać na zdjęciach ten wyjątkowy okres naszego maluszka. Poniżej znajduje się mini poradnik o sesjach noworodkowych.

KIEDY NAJLEPIEJ  WYKONYWAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ.

Optymalnym czasem na wykonanie sesji noworodkowej jest pierwszych 5-14 dni życia dziecka. Maluszki w tym okresie utrzymują pozycję płodową. Rączki i nóżki układają się do środka, jest to cecha,która z każdym dniem życia dziecka zanika. Pozycja płodowa oraz głęboki sen pozwalają na wykonanie wyjątkowych ujęć z tego magicznego okresu.

nowor

 

CIEPŁE STUDIO I PEŁNY BRZUSZEK

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować maluszka i pomieszczenie do sesji. Dzieci uwielbiają ciepełko, dlatego temperatura pomieszczenia powinna odpowiadać temperaturze kąpieli. Przed sesją:

– przed sesją nakarm maluszka, aby brzuszek był pełny,

– ubierz maluszka w ubranka, które będzie można szybko zdjąć, bez konieczności wybudzania go (body, pajacyk rozpinany wzdłuż ciała)

– zabierz smoczek, może sie przydać w trakcie sesji,

KILKA WSKAZÓWEK

Co zabrać na sesję:

– zabierz dla maluszka kilka pampersów,

– przydadzą się również pieluszki bawełniane oraz cienki kocyk,

– dodatkowe porcje mleczka oraz smoczek jest również wskazany,

– ubranie na zmianę dla rodziców- w studio będzie bardzo ciepło.

W CO SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ

W czasie sesji maluszek będzie pozował w ubrankach przygotowanych przeze mnie. Dla siebie przygotujcie proste jednolite koszulki. Unikamy ubrań w kropki, paski, kratkę – potrafią skutecznie odwrócić uwagę od twarzy. Zostawmy w domu również dużą biżuterię. Stroje powinny pasować do siebie kolorystycznie.

. RODZ.

PLANOWANIE I REZERWACJA SESJI

Tak jak wspominałam, optymalnym czasem na wykonanie sesji noworodkowej jest pierwszych 5-14 dni życia dziecka. Dlatego tak istotne jest, aby rezerwowac sesję, kiedy jeszcze jesteś w ciąży. Wcześniejsza rezerwacja to też większa swoboda na przygotowanie się do niej. Pozwala na poznanie Waszych oczekiwań i dobranie odpowiednich dodatków.

Jeśli masz dodatkowe pytania to zapraszam do kontaktu.